زمان مطالعه مطلب 4 دقیقه

امروزه ما وابستگی بسیار زیادی به موبایل‌های خود داریم و تبدیل به یک بخش مهم و حیاتی از زندگی ما شده‌اند. علت محبوبیت موبایل‌ها استفاده از انواع مختلف اپلیکیشن های کاربردی و جذاب هستند که هرروز توسعه داده می‌شوند.

از زمانیکه اپلیکیشن های موبایل وارد بازار شدند، بلافاصله در تمامی بخش‌ها مورداستفاده قرار گرفتند. بازی و سرگرمی، شبکه‌های اجتماعی ، اخبار، و حتی برای کسب‌وکار. این یک واقعیت است که امروزه برای هر چیزی یک اپلیکیشن وجود دارد. در حقیقت شما می‌توانید کل سفر خودتان را با اپلیکیشن ها برنامه ریزی کنید، رستوران‌ها، محل‌های تفریحی ، رزرو هتل و …. اپلیکیشن ها زندگی را بسیار آسان کرده‌اند.

در ادامه به چند نکته از مزایای وجود اپلیکیشن ها در کسب و کار اشاره ی مختصری خواهیم داشت.

ارتقای سطح کسب و کار و سبقت گرفتن از رقبا

استفاده و وجود یک اپلیکیشن برای کسب و کار شما روی گوشی های تلفن همراه نه تنها به برند و کار شما یک وجهه خوب و قابل اعتماد می دهد بلکه این وجهه خوب که یقینا تعداد مشتریان رو به رشدی را هم برا شما رغم خواهد زد باعث پیشی گرفتن شما از سایر رقبا نیز می شود.

رضایتمندی و ارتباطی مدوام مشتری

وجود یک اپلیکیشن خوب زیبا و کارآمد مشتریان را به سمت کسب و کار شما و محصولی که ارائه می کنید جذب وباعث نوعی احساس رضایت دو طرفه می شود که این خود باعث تداوم ارتباط مشتری با شما نیز خواهد شد.

معرفی کالا و خدمات و کاهش شدید هزینه تبلیغات

مزیت دیگر استفاده از اپلیکیشن ها معرفی خدمات شما به سادگی و باهزینه بسیار پایین می باشد به این صورت که دیگر نیازی به طراحی و چاپ دائمی کاتالوگ نیست و در این زمینه میتوانید براحتی کاتالوگ خود را در نرم افزار قرار دهید و هر زمان که نیاز به ویرایش داشته باشد براحتی آنرا ویرایش کنید بدون اینکه هزینه طراحی و چاپ مجدد پرداخت کنید.

طراحی اپلیکیشن پارسیان گوگل

انجام امور غیر حضوری

با استفاده از اپلیکیشن ها میتوانید بسیاری از کارهایی که باید حضوری انجام می گرفت را غیرحضوری و در محل سکونت خود با استفاده از وب اپلیکیشن و مدت کوتاهی اتصال به اینترنت انجام داد.

شناخته شدن،ایجاد نام تجاری(برند) و ارتقای آن

یک اپلیکیشن مخصوص کسب و کار شما می تواند حس به روز بودن و درنتیجه نام آشنا بودن را به مشتری القا کند و از سویی این به روز بودن خود باعث جذب مشتری های امروزی می گردد.اگر اپلیکیشن شما همانی باشد که نیاز مشتری را برآورده کند و درعین حال زیبا هم باشد خود باعث تمایل بیشتر برای خرید و کمک به شناخته شدن برند شما می شود.

سهولت دسترسی وبه روز رسانی و همیشه در دسترس بودن برای مشتری

وقتی کاربران در سایت شما مشاهده کنند که امکان استفاده از اپلیکیشن هم برای آنها فراهم شده پس خیالشان راحت می شود که همیشه در دسترس هستید و از طرفی هم با نصب اپلیکیشن بر روی گوشی تلفن همراه خود حتی در حالت آفلاین هم میتوانند محصولات شما را ببینند چنانچه شما موارد جدیدی را به محصولتان اضافه نمودید فرآیند به روزرسانی با اتصال به اینترنت به سادگی انجام خواهدشد.

 

ارسال پیام(بدون هزینه)به کاربران و افزایش فروش

یکی دیگر از مزایای اپلیکیشن امکان ارسال پیام به کاربران به سادگی و تقریبا بدون هزینه است که در نهایت با اتصال کوتاهی به اینترنت برای آنها ارسال می شود. وجود اپلیکیشن مشتریان را به تبلیغ کننده خوبی برای شما و کسب و کارتان مبدل خواهد کرد.

وفاداری مشتریان

با توجه به مشکلات روزمره مشتریان و انواع تبلیغات خیابانی و بنری و ایمیلی و…که روزانه درمعرض دید مشتری قرار دارد نیاز به یک اپلیکیشن هرچه بیشتر برای وفادار کردن مشتری احساس می شود چرا که احتمال از دست دادن مشتری بسیار زیاد است و با استفاده از این روش می توان با ایجاد یک رابطه خوب و صمیمی هم محصولات را ارائه کرد و هم مشتری را به خود و کالای خود وفادار کرد.

مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارتان:

سبقت از رقبا:

دسترسی مشتریان را به خودتان آسان کنید.با استفاده از قرار دادن کسب و کارتان بصورت اپلیکیشن از دیگر رقبای خود پیشی بگیرید.

کاهش هزینه تبلیغات:

هزینه چاپ کاتالوگ حذف شده و کاتالوگ دیجیتال شما بر روی موبایل مشتری قرار می گیرد.

به روز رسانی:

مشتریان هر لحظه لیست به روز خدمات شما را می بینند و از اخبار شما مطلع می شوند.این کار روش کم هزینه برای آگاهی و جذب مشتری میباشد.

 


نتیجه گیری

با وضعیت پر رونق صنعت موبایل که امروزه شاهد آن هستیم، به کلیه کسب و کارها توصیه می شود که یک اپلیکیشن موبایل برای تبلیغ محصولات خود بسازند. به راستی موبایل وسیله ای است که کلیه ارتباطات توسط آن رهبری می شود، در نتیجه پیوستن به این فناوری، تضمینی برای نتایج مورد انتظار برای کسب و کار شما خواهد بود.با نگاهی به مطالب ارائه شده در این مقاله مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل در رونق کسب و کار به وضوح دیده می شود. نکته قابل توجه دیگر این است که طراحی سایت و بهینه سازی موتور های جستجو کماکان جایگاه ویژه ای در دیجیتال مارکتینگ دارند و ما با ارائه این مقاله سعی کردیم طراحی اپلیکیشن موبایل را به عنوان ابزاری تکمیل کننده معرفی نماییم.

با سپاس از همراهی شما[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

در حال ارسال
نظر کاربر
5 (2 امتیاز)
امتیازات نظرات 0 (0 نقد و بررسی)